Hogyan végezd el a honlapod karbantartását?

Hogyan végezd el a honlapod karbantartását?

Ha WordPress-ben készült weboldalad van, akkor a rendszeres karbantartásra érdemes odafigyelni. Enélkül idővel komoly problémák léphetnek fel, karbantartással viszont az oldal működése optimális marad, gyors és biztonságos lesz.

Ha a karbantartással nem szeretnél foglalkozni vagy félsz, hogy valamit elrontasz akkor kérd hozzáértő segítségét. Mielőtt bárkitől karbantartást vásárolsz alaposan nézz utána, hogy mit tartalmaz pontosan a karbantartás. Ennek ára havi szinten kb. 5 000 – 20 000 Ft attól függően milyen weboldalról van szó.

Bővítmények és téma frissítése

A bővítményekhez és sablonhoz heti szinten érkeznek frissítések, amely általában új funkciókat és biztonsági rések javítását tartalmazza. Ezek nagyon fontosak, hogy az oldalad jól működjön és biztonságos legyen.

A frissítések előtt mindenképp készítsd biztonsági mentést (ehhez használható például az Updrafts), hogyha a frissítés miatt valami szétesne az oldalon akkor egyszerűen vissza tudod állítani a frissítés előtti állapotot. A frissítéseket egyesével végezd el, így látod melyik bővítmény okozza az esetleges hibát.

A frissítések után mindenképp ellenőrzid az alábbiakat:

  • oldalakon minden megfelelően látszódik
  • funkciók (például kapcsolatfelvételi űrlap) jól működnek
  • mobilos kinézet és navigáció

Biztonsági mentés

A frissítés mellett havi szinten célszerű biztonsági mentést készíteni, ha bármilyen probléma merülne fel az oldalon könnyedén vissza tudod állítani, anélkül, hogy az újonnan hozzáadott tartalmak (általában képek vagy blogcikkek) elvesznének.

Fontos, hogy ha az oldalhoz tartozó tárhelyre készítesz mentést, akkor legyen elegendő hely. Bizonyos bővítmények képesek automatikus biztonsági mentés létrehozására, akár külső helyre mentve.

Adatbázis optimalizálás és felesleges tartalmak törlése

Ha komolyabban is szeretnéd karbantartani az oldalad, akkor időnként az adatbázisban lévő (törölt bővítmények után) felesleges táblák törlése, és a felesleges tartalmak (lomtárban lévő bejegyzések, nem használt képek) törlése is fontos.

Hagyja az első megjegyzést

ingyenes anyagok

Érdekelnek további hasznos tartalmak a weboldalkészítéssel kapcsolatban?

Megtekintés